Бізнес-симуляція (ділова гра) з ефективного управління фермерським господарством

17-18 лютого студенти агробіотехнологічного факультету спеціальностей агрономія, захист і карантин рослин, садівництво та виноградарство Одеського державного аграрного університету та декан Іщенко Ірина Олександрівна прийняли участь у діловій грі з ефективного управління фермерським господарством.

Ділова гра у вигляді бізнес-симуляції проведена була бізнес-консультантами Компанії Корпоративних Тренінгів «СТС» Леонідом Бутенко та Артемом Холоденко (м. Київ). Захід був організований Центром розвитку та правової підтримки села за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в рамках реалізації Меморандуму о співробітництві з університетом.

Студентам університету була надана унікальна можливість відчути себе справжніми підприємцями та управляти власною агрофірмою. Тож першого дня Леонід Бутенко поінформував учасників про цілі тренінгу та провів дискусію відносно бізнес-процесів. Далі студенти розділилися на 6 потужних агрофірм: «Незалежність», «Grand Plus», «GrouwthUp», «Start Agro», «Діти землі» та «Колос».

У першому сезоні вчилися планувати, здійснювати аналіз ринку, готувати пропозиції для продажу. Гравці чудово розвивали свої фермерські господарства на ринку.

Проведення бізнес-симуляції почалося з планування стратегії діяльності. Студенти вчилися на практиці заповнювати необхідні фінансові документи: фінансові звіти, баланс, звіт про прибутки і збитки та ін., проводити аналіз досягнутих фінансових результатів. Підводили підсумки про прибутки і збитки господарств.

Протягом двох днів тренінгу учасники змогли здійснити всі необхідні бізнес-процеси роботи фермерського господарства на протязі чотирьох сільськогосподарських років та оцінити кінцеві результати його роботи. Протягом усього тренінгу були дискусії, наради з питань вибору стратегії розвитку фірми на наступний сільськогосподарський сезон, прийняття участі у тендерах, роботі фермерського ринку та ін.

По завершенню тренінгу, спікери підсумували результати праці та наполегливості учасників. Підрахували фінанси, які кожна команда намагалися заробити на протязі двох днів тренінгу, та визначили команду-лідер, якою стала команда «Grand Plus» у складі студентів Настасія Кропивка, Юлія Гринда та Ярослав Хоменко.

Усі учасники отримали сертифікати та позитивні враження від гри.