Інноваційні шляхи вирішення проблем в АПК

29 березня 2018 року завдяки Одеській обласній сільськогосподарській дорадчий службі «Центр розвитку села» та в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в Одеському державному університеті пройшла конференція на тему «Інноваційні шляхи вирішення проблем в АПК», в якій приймали участь студенти Агробіотехнологічного факультету.

Відкрила конференцію з привітальним словом та представленням лекторів заступник керівника громадської організації «Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку та правової підтримки села»», керівник напрямку співпраці с ВУЗами, доцент кафедри економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ Осипова Марія Михайлівна.

Продовжила привітальне слово та розповіла про діяльність, цілі та завдання «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва» та більш детальніше приділила увагу саме MASНAV Жигальцова Наталія, як співпрацює проект з ізраїльським спеціалістами.

На конференції були присутні іноземні представники, зокрема державний референт Міністерства сільського господарства Ізраїлю з механізації та технологій, Борис Бордман, який почав з дуже цікавого представлення короткої характеристики за географічним розташуванням та ґрунтово-кліматичними умовами країни Ізраїлю.

Наступним його кроком було запитання до студентів «Чи можливо вирощувати сільськогосподарські культури в пустелі?». Так, це можливо, якщо ви вирощуєте в закритому ґрунті, за наявності субстрату та крапельного зрошення. І на прикладі пустелі Арава, висвітлив технології вирощування в ній сільськогосподарських рослин. Далі представив інноваційні технології вирощування різноманітних сільськогосподарських культур Ізраїлю починаючи від овочівництва, садівництва та квітникарства.

Більш детально акцентував увагу на тематику – обприскування рослин, так як воно повинно бути правильним, інакше воно не має сенсу. При обприскуванні слід приділяти увагу таким факторам, як розмір крапель, тиск, швидкість повітря, вологість повітря. Доповідь супроводжувалася презентаціями та відеоматеріалами.

В кінці студенти мали змогу задавати питання та отримувати відповіді і особисте бачення Бориса Бордмана до вирішення актуальних проблем в АПК України.

Інноваційні шляхи вирішення проблем в АПК