Факультет ветеринарної медицини та біотехнологій

Факультет ветеринарної медицини та біотехнологій готує фахівців наступних спеціальностей: 204 «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза»здобувачів вищої освіти ступенів«бакалавр» і «магістр».

Факультет ветеринарної медицини та біотехнологій – один з найчисленніших в Одеському державному аграрному університеті. Заснований він ще у 1918 році і за роки свого існування підготував близько
10 тис лікарів ветеринарної медицини та технологів.

Сьогодні факультет є надзвичайно популярним серед абітурієнтів, що обумовлено високим попитом на спеціалістів, яких він готує, а також універсальністю отримуваних спеціальностей.

Загалом, підготовка фахівців здійснюється на 8-ми кафедрах. Підготовка здійснюється за спеціальностями:

На нашому факультеті за спеціальністю 204 “Технологія виробництва та  переробки продукції тваринництва” готують фахівців за наступними спеціалізаціями “Кінологія”, “Бджільництво”,“Рибництво”, “Племінна справа”.

– підготовка висококваліфікованих фахівців-технологів з виробництва та переробки продукції тваринництва є головною метою навчання

Працевлаштування:випускники факультету працюють у господарствах різних форм власності керівниками та головними технологами на підприємствах з виробництва або переробки продукції тваринництва, селекціонерами, технологами-дослідниками, організаторами з племінної справи та спеціалістами з контролю якості продукції, кінологами при УМВС та митній службі України, іхтіологами, дресирувальниками в дельфінаріях тощо.

211 – ветеринарна медицини (випускники можуть працювати в подальшому ветеринарними лікарями с/г підприємств, у діагностичних та лікувальних установах ветеринарної медицини, Нацгвардії, регіональній службі, управлінні Держпродспоживслужби та її підрозділах, збройних силах України, науково-дослідних установах, випробувальних центрах та ін.);

212 – ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза (працевлаштування – регіональна служба ветеринарного контролю на державному кордоні України та транспорті; Збройні сили України, Національна гвардія України, Національна поліція України (підсобні господарства, розплідники тварин); науково-дослідні установи, випробувальні центри; навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації; науково-дослідні установи судових експертиз України; установи Держстандартметрології; вітчизняні та іноземні фірми (представництва, комерційні структури), які працюють у сфері ветеринарної гігієни, санітарії і експертизи; установи системи державної та приватної ветеринарної медицини, які здійснюють державний і внутрішній контроль гігієнічних вимог і застосовують ризик-орієнтований підхід на всіх етапах виробництва, переробки, транспортування, приймання, зберігання і реалізації харчових продуктів тваринного та рослинного походження, кормів, кормових добавок, преміксів: потужності з виробництва м’яса і м’ясопродуктів, молока і молокопродуктів, риби і рибопродуктів, бойні, забійно-санітарні пункти, птахокомбінати, птахобойні, рибодобувні судна, цехи з виготовлення напівфабрикатів, холодильники, холодокомбінати, потужності з виробництва кормів; підприємства з виробництва ветеринарних препаратів, субстанцій, підприємства з виробництва та зберігання готових кормів, кормових добавок та преміксів для тварин; утилізаційні ветеринарно-санітарні заводи; штамів мікроорганізмів, репродуктивного та патологічного матеріалу, фармакологічних та біологічних препаратів, засобів ветеринарної медицини, засобів догляду за тваринами та побічних продуктів, запобігання забрудненню довкілля через об’єкти санітарних заходів, дотримання вимог санітарного законодавства, виконання фітосанітарних заходів, обігу пестицидів та агрохімікатів, використання біологічних контрольних організмів, а також державний контроль на агропропродовольчих ринках, торговельних мережах (магазини, супермаркети, продовольчі склади, оптові бази), в зонах промислу тварин (мисливські господарства), а також на шкіряно-хутрових заводах; віваріях; у центрах утримання безпритульних домашніх і диких тварин; зоопарках, заповідниках, заказниках тощо.

Вступні іспити за спеціальностями 204,211 та 212: українська мова, біологія, хімія.

Вступаючи на факультет ветеринарної медицини та біотехнологій ви обираєте престижну та актуальну професію, фінансове благополуччя та впевненість у завтрашньому дні, а також незабутні студентські роки.

Для того, щоб стати успішним ветеринарним лікарем, перш за все слід любити тварин, бажати приносити користь суспільству, бути готовим все життя вчитись та професійно розвиватись, стати гідною людиною у «білому халаті». Недаремно існує вислів видатного публіциста Євсеєнка С. С., який щеу 1894 році сказав: «Гуманна медицина охороняє людину, а ветеринарна – зберігає людство».