День практичної підготовки з плодівництва

21 лютого студенти 2 курсу, агробіотехнологічного факультету, на чолі з асистентами кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Савчуком Ю.О. та Тараненко О.Г., за підтримки Одеської обласної сільськогосподарської дорадчої служби «Центр розвитку та правової підтримки села» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, прийняли участь у дні практичної підготовки з плодівництва у ФГ «Куліш» (смт. Овідіополь, Одеської області).

День практичної підготовки провів директор ФГ «Куліш» Куліш Олександр Федорович, який розповів про своє фермерське господарство, а саме: де воно знаходиться та на яких сільськогосподарських культурах спеціалізується.

Далі студенти мали змогу побачити різні системи формування плодових дерев: поліпшена чаша, струнке веретено на персику, мелітопольська чаша на абрикосі (одну із новітніх формувань) та струнке веретено на сливі.

Олександр Федорович розповів про кожну систему формувань, як її виводити та в подальшому доглядати, на що слід акцентувати увагу при обрізуванні дерев.

Потім студенти безпосередньо прийняли участь у обрізуванні дерев персику під контролем Олександра Федоровича на системі формування поліпшена чаша. Також на плодоносних насадженнях персику робітники показали мастер-клас з обрізування дерева, студенти залишилися в захваті.

В кінці дня практичної підготовки, студенти задавали питання директору Кулішу О.Ф., на які отримували досить цікаві, науково-обґрунтовані та з прикладами власного досвіду ведення фермерського господарства відповіді на питання.