Головна » Будні університету » «Центр розвитку села»

«Центр розвитку села»

21 вересня  2017 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва провела День практичної підготовки студентів 2-го курсу напряму підготовки агрономія, 3 – го курсу напряму підготовки захист рослин  та 4 – го  курсу напряму підготовки садівництво і виноградарство  агробіотехнологічного факультету Одеського державного аграрного університету з дисципліни Овочівництво на тему « Технології вирощування, післязбиральної доробки та зберігання пізньостиглих овочевих культур».

Виїзне заняття було проведено доцентом кафедри польових і овочевих культур Людмилою Миколаївною Поповою в різних господарствах Одеської  області.  Окремі моменти заняття можна побачити у розміщеній галереї фотографій.

Протягом дня студенти відвідали демонстраційні поля та споруди закритого грунту компанії Ісіда 2012 (компанія «Семініс», с. Великий Дальник,, Біляївський район). Головний агроном Віктор Новицький продемонстрував та прокоментував особливості технології вирощування таких культур як капуста пізня та морква літніх строків сівби. Новицький В. відмітив важливість правильного вибору сорту та гібриду для цих культур з урахуванням призначення продукції та строків її вирощування.

В господарстві студенти відвідали плівкові теплиці де ознайомились з гібридами різних сортотипів перцю солодкого, з перевагами сучасних гібридів та особливостями технології вирощування томату чері та баклажану у закритому грунті.

У фермерському господарстві «Пан Білан» (с. Мирне, Біляївський район) студенти ознайомились з особливостями технології вирощування касетної розсади цибулі ріпчастої. Окрім цього приділена була увага конвеєрному вирощуванню салату головчастого та салату листкового. Студенти мали змогу відвідати теплиці де вирощується розсада салату та проводилось садіння її у закритому грунті. Студенти також в господарстві прийняли участь у післязбиральній доробці та підготовці продукції салату до реалізації.

У ПП «Тріумф-Агро» студенти мали можливість ознайомитись з способами та технологією вирощування   коренеплідних овочевих культур літнього строку сівби продукція яких призначена для тривалого зберігання.

 

 

 

Зокрема студентам продемонстрували нові сорти та гібриди моркви та буряка столового та ознайомили з особливостями технології їх вирощування на грядах при літніх строках сівби. Особливу увагу було приділено питанням підготовки грунту та насіння культур до сівби, особливостям режиму живлення та заходам боротьби з шкідниками та хворобами.

Співвласник господарства Олександр Гонцов  познайомив студентів з особливостями та ризиками технології вирощування капусти білоголової пізньої безрозсаднім способом. Особливу увагу приділялось технології збирання та післязбиральної підготовки продукції капусти білоголової для зберігання. Студентам продемонстрували нові гібриди капусти цвітної та описали особливості технології її вирощування.

В господарстві студенти мали можливість докладно ознайомились  з технологією механізованого збирання врожаю та післязбиральної доробки продукції цибулі ріпчастої. Студенти мали можливість відвідати сховища де закладалась на зберігання цибуля ріпчаста. Гонцов О. ознайомив студентів з умовами та особливостями зберігання продукції моркви, буряка столового, капусти білоголової та цибулі ріпчастої в сховищах господарства. Особливу увагу було приділено способам регулювання мікроклімату у сховищах різних типів. Зокрема студенти ознайомились з особливостями теплого та холодного способів зберігання продукції цибулі ріпчастої.

 

Контакти ОДАУ

Будні університету

Погода в Одесі

Корисні посилання