Одеський державний
аграрний університет

Студенти АБТ на дні поля присвяченому краплинному зрошені компанії «Irrigator»

Студенти АБТ на дні поля присвяченому краплинному зрошені компанії «Irrigator»

 

 

Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator»

Незважаючи на складні погодні умови, а саме дощ, студенти 3 та 4 курсу, Агробіотехнологічного факультету, на чолі з викладачами доцент Іщенко І,О, доцент Латюк Г.І., та асистент Савчук Ю.О., за підтримки Одеської обласної сільськогосподарської дорадчої служби «Центр розвитку села» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, 22.09.17р. прийняли участь у дні практичної підготовки з встановлення, експлуатації та вже підведення підсумків дії краплинного зрошення на дослідному полі компанії «Irrigator» (с. Яськи, Біляївського району, Одеської області). Тема заняття «Підземне та надземне краплинне зрошення на плодових культурах».

День практичної підготовки почався дещо неприємно, з самого ранку розпочався дощ, але незважаючи на це студенти Агробіотехнологічного факультету все ж таки виїхали в поле і не даремно. Приїхавши на дослідне поле, студентів зустріли організатори заходу, які були підготовлені на всі випадки життя, і надали студентам необхідні засоби захисту від дощу та грязюки.

Розпочався день практичної підготовки з того, що різні агрофірми (DEKALB, MASADOUR, KWS, LIMAGRAIN, EURALIS) у полі розповідали про те, як вплинуло надземне краплинне зрошення на їх рослини, а саме різні гібриди кукурудзи. Які гібриди кукурудзи вони вирощують, їх недоліки та переваги перед іншими гібридами, на які властивості треба звернути увагу при вирощувані їх в тому чи іншому регіоні. Студенти мали змогу задавати питання представникам фірм на які отримували розширені відповіді з прикладами з їх власного досвіду.

Далі представник компанії «Irrigator» розповів про агрегат «Andros», яким монтується підземне краплинне зрошення у полі. Доповідь йшла про те, як він налаштовується, яка глибина закладання крапельної стрічки під різні культури, ширина захвату та інші технічні характеристики. На прикладі ягідних культур було наведено період окупності підземного краплинного зрошення, встановленого за допомогою агрегату «Andros». Також були представлені зразки елементів технології поливу компанії «Irrigator». Знов ж таки на всі поставленні питання, отримували відповіді, а на які мали змогу і наглядно показували, як воно влаштоване.

З поля вирушили в конференц зал, де були представлені доповіді з презентаціями. Перша доповідь була про встановлення, догляд, переваги, недоліки підземного краплинного зрошення (SDI) на прикладі вирощування люцерни, кукурудзи, ягідних культур. Наступна доповідь була про комплексні хелатні добрива, стимулятори росту, як їх застосовують, на яких культурах, норми та строки внесення через підземне краплинне зрошення. І завершальною була доповідь про системи захисту рослин, на що треба звернути уваги при виборі пестициду, як правильно застосовувати їх, основні помилки які роблять при застосування пестицидів і як їх уникнути.

В кінці дня практичної підготовки були підведенні підсумки, студенти задавали питання до доповідачів, аграріїв, які були присутні та отримували досить цікаві, науково-обґрунтовані та з прикладами власного досвіду відповіді на питання. А самі аграрії пропонували майбутнім агрономам місця для проходження практики, а в подальшому і працевлаштування.

Ас. Савчук Ю.О.

Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator» Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator» Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator» Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator» Студенти АБТ на дні поля присвяченому  краплинному зрошені компанії «Irrigator»

 

Інші новини

Подати документи